logo1

 

zdraví není všechno,
ale bez něj je všechno nic

pampelisky

Poslední týdny před porodem bývají plné nejrůznějších pocitů a obav. Homeopatie může pomoci jak tělesně, tak na psychiku aniž by ublížila. Při porodu homeopatie může vlastní průběh porodu výrazně usnadnit. Zde najdete pár základních rad jak lépe zvládnout porod.

Před porodem

Přípravu můžete zahájit měsíc před porodem. Arnica montana 15CH připraví porodní cesty, působí preventivně na únavu a chrání před následky případných poranění během porodu. Dávkování je 5 kuliček 1× denně.

Týden před porodem pro intenzivnější přípravu porodních cest a koordinaci přípravných děložních stahů můžeme přidat homeopatický lék Actea racemosa 15CH (otevírá porodní cesty) a Caulophyllum 15CH (napomáhá synchronizaci porodních stahů). Dávkování je opět 5 kuliček od každého léku 1× denně nebo 10 kuliček od každého léku rozpustit do PET láhve a popíjení během dne.

Pro zvládnutí obav z blížícího se porodu se využívá Gelsemium sempervirens 15CH. Opět v dávkování 5 kuliček 1× denně.

Pokud je porod dopředu plánován císařským řezem, použijeme lék Staphysagria 15CH večer před výkonem

Porod

Při pravidelných stazích, popřípadě po odtoku plodové vody se smíchají Arnica montana 15CH, Actea racemosa 9CH a Caulophyllum 9CH do PET láhve (po 10kuličkách do 1,5 litru) a "koktejl" se popíjí během první doby porodní.

Po porodu

Arnica montana 15CH zlepší hojení porodních cest a případných poranění. Dávkování je 5 kuliček 1-2× denně.

Pokud při porodu došlo k nástřihu hráze či porod byl veden císařským řezem, hojení podpoří Staphysagria 15CH. Dávkování je 5 kuliček 1-2× denně.

Pro podporu tvorby mateřského mléka lze využít Ricinus communis 5CH. Používá se pokud se mléko nespustí přirozeně a podává se 5 kuliček každou hodinu do souštění mléka. Jakmile se tvorba mléka upraví, Ricinus se vysadí.

Homeopatie může pomoci i při dalších problémech, ale protože je vždy šitá na míru každému jedinci, je potřeba se poradit s lékařem homeopatem.