logo1

 

zdraví není všechno,
ale bez něj je všechno nic

pampelisky

Čím více se něco vzdaluje přírodním podmínkám a prostředkům, tím více se často vzdaluje skutečnému účinku, a tím i užitku.

Janča, Zentrich

rymovnik

Rýmovník se pěstuje v bytě v místě s dostatkem světla, hojně obrůstá a svědčí mu zaštipování do koule. Snese i občasný nedostatek vody, škodí mu spíš časté přelívání.

Číst dál...

Víceletá léčivka, kvetoucí v březnu, dubnu.

Číst dál...

Patří dlouhodobě mezi nejvýznamější léčivé byliny.

Číst dál...

Letnička, roste hlavně na polích a na krajích polí. Můžeme ji nalézt ještě na suchých mezích, podél cest a na slunných stráních, lesních mítinách a v suchých příkopech.

Číst dál...

etiketaNabízíme homeopatické tinktury, které vyrábíme pro vlastní potřebu. Matečné tinktury z bylin vyrábíme doporučeným postupem dle ing. Jiřího Janči a následně je homeopaticky ředíme.

Číst dál...

mesicek2Měsíček lékařský je známý pro své antiseptické, antibakteriální, hojivé a protizánětlivé účinky.

Číst dál...

devetsil sm

Lidový název koňské kopyto, lopušice. Roste na okrajích lesů, na březích potoků na loukách. Devětsil je jarní rostlina. Její načervenalé květy vyrůstají z kožovitých listů. Dorůstají do velikosti klobouku a v létě jsou, zvláště na venkově, používány na ochranu před ostrým sluncem.

Číst dál...

Konopí je rostlina, která v našich podmínkách dobře roste. Není ji třeba nijak přihnojovat. Konopný čaj se vyrábí z odrůd technického konopí, kde je velmi nízký obsah psychoaktivní látky THC. Čaj tedy nemá psychoaktivní účinky.

Číst dál...

preslicka lesniPřeslička má výrazné hojivé a regenerační účinky, takže ji lze použít při zánětech a k léčbě plicních chorob. Příznivě ovlivňuje pružnost a pevnost cévních stěn. Pro vnější použití je podávání přesličky vhodné formou obkladů a koupelí na hojení ran, bolesti zad a nohou, jako kloktadlo ji podáváme při angíně, bolestech v krku, při zánětech v dutině ústní a jako výplach při zánětech dutin.

Číst dál...

Různé techniky zpracování bylin.

Číst dál...